ikona homepage​Hydroizolace vnitřní stěny v případě tekoucí vody

Velmi složitá situace: hydroizolace suterénu musí být provedena zevnitř, voda ale aktivně vstupuje do budovy. Často je řešením pouze Stado VD Systém.​

VD 2 je prášek, který se aplikuje rukou přímo na aktivní průsak. Prášek reaguje během několika sekund a vytvoří voděodolnou maltu.

hydroizolace​Když dojde k zastavení průsaku, mohou být aplikovány voděodolné vrstvy VD 1 Screed, VD 2 prášek a VD 3 Sealer. Hydroizolační materiál se aplikuje na podklad, který musí být v dobrém stavu, pevný a bez faktorů zabraňujících lepení. Musí se odstranit starší nátěry, musí se vyškrábat spáry a odstranit všechny volné částice. Obecně platí, že podklad musí být provlhčen.

Vytvoření fabionu na spojovací spáry zeď – podlaha se provede pomocí opravné malty Stado Resibond RM. Oprava zdiva (vyrovnávka) se provede pomocí Stado ResiBond RM.

VD 1 Screed je aplikován jako hydroizolační vrstva a je zakartáčován do substrátu. VD 2 Flash Powder, prášek se vetře do stále vlhkého povrchu, což okamžitě vytváří suchou voděodolnou vrstvu. Na zpevnění a posílení této vrstvy se aplikuje třetí část systému VD 3 Sealer. K celkové hydroizolaci suterénu se aplikují ještě další 2 vrstvy VD 1 přes první vrstvu.

Poškozené prostupy jsou hydroizolovány za pomoci PolyMastic a utěsněny Sanax Plug.

Pro případ poškození stěn suterénu způsobené vlhkostí se aplikuje sanační malta. Ta je speciálně vyvinuta pro opravy zdiva s vysokým podílem soli a vlhkosti. Sanační malta pomáhá vysušit stěny a absorbuje zbývající soli. Neobsahuje vápno ani sádru, je otevřená difůzi vodních par a vytváří zdravé a komfortní klima v místnosti.

Po aplikaci hlavního omítkového systému se může aplikovat nátěr. Nátěr musí být prodyšný (otevřený parní difůzi).

Vždy dodržujte přesný postup v příslušném technickém listu.