Nerezové plechy
Zarážení nerezových plechů
Sanaci vlhkého zdiva touto metodou provádíme u cihelného zdiva s průběžnou ložnou spárou. K provedení izolace touto metodou je nutný přístup k izolovanému zdivu alespoň z jedné strany, a to vždy 1 m (velikost strojního zařízení) + tloušťka zdiva. Jako izolační materiál používáme vlni té desky z ušlechtilé korozivzdorné oceli, které se překrývají o dvě až tři vlny a jsou do zdiva zaráženy speciálním pneumatickým zařízením poháněným kompresorem s elektrickým nebo naftovým pohonem. Před započetím prací je nutné lokalizovat technologické rozvody v izolovaném zdivu, aby nedošlo k jejich poškození. Ložnou spáru zdiva, do které aplikujeme nerezové desky, je třeba osekat pro snadnější vedení plechů alespoň z jedné strany.
Jestliže to si tuace dovoluje, aplikujeme plechy do ložné spáry zdiva v úrovni podkladních betonů podlahy. V tomto případě použijeme pro izolaci plechy o 5-7 cm delší pro snadné napojení vodorovných izolací podlah. Zůstává-li podlaha původní, aplikujeme izolační desky do první ložné spáry nad ní.
Nerezové desky vrážíme do zdiva postupně vedle sebe s přesahem 2-5 cm. V rozích stěn se desky kolmo přes sebe překrývají tak, aby překrytí desek bylo vždy minimálně 8 cm. Při izolování zdiva zděného na cementovou mal tu (tvrdá spára) zakotvíme do zdiva vodící tyč, kterou spojíme přes řetěz se strojním zařízením. Vodící tyč zachytává zpětné rázy strojního zařízení a přes řetěz ho při tahuje ke zdivu, čímž usnadňuje aplikaci desek. Úpravu jednotlivých desek (přířezy) provádíme ruční frézou osazenou kotoučem pro řezání nerezu.
Po ukončení izolačních prací očistíme hranu zaražených desek tam, kde byly nasazeny na strojní zařízení a zastříkáme ji zinkovou barvou.
Provádí-li se oprava poškozených omítek ihned po aplikaci HW - systému, použijeme některou ze sanačních omítek.